Kategorie
Moda Uroda

Zajrzyjmy pod nasze ubrania…

Ubiór to dziś bardzo istotny element codzienności i budowania swojego stylu. Ze swoją garderobą często się utożsamiamy, a odpowiednio dobrana sprawia, że czujemy się bardziej pewni siebie. Nie da się ukryć, że gdy czujemy się ze sobą dobrze, od razu zauważy to cały świat. Niestety, w odwrotnej sytuacji jest to dla otoczenia równie widoczne. Istotne jest więc, by zadbać o swój komfort nie tylko fizyczny, ale i psychiczny – choćby w tak banalny sposób jak zabawa modą i znalezienie w niej swojego „złotego środka”.
Jednak jak często zaglądamy pod nasze ubrania?

Bielizna może zdziałać cuda

Choć bielizna jest czymś, co nosimy pod ubraniem, nie oznacza to wcale, że jest sprawą drugorzędną i nie warto poświęcać jej swojej uwagi. Bielizna jest przecież czymś, co ma najbliższy kontakt z naszym ciałem i skórą, a te należy szanować i po prostu o nie dbać. Weźmy także pod uwagę fakt, iż bielizna graniczy bezpośrednio z naszymi strefami intymnymi, a te są niezmiernie podatne na wszelkie infekcje czy zwykłe podrażnienia. Bielizna damska powinna być zatem wykonana z wysokich jakościowo, a jednocześnie naturalnych materiałów. Nieważne, czy wybieramy najbardziej klasyczne figi damskie, czy stawiamy na modele mniej popularne. Najważniejsze jest to, jak w naszej bieliźnie się czujemy. Nie może nas ona uwierać czy wywoływać swędzenie, zwłaszcza że jej poprawienie często może wprawić nas w zakłopotanie, a w sytuacjach oficjalnych staje się nieraz w zasadzie niemożliwe.

Wpływ bielizny na wygląd

Dodatkowo, bielizna potrafi poprawić naszą sylwetkę. Zbyt ciasny biustonosz na przykład sprawi, że nasze piersi nie będą wyglądały zbyt estetycznie i sprawiać będą wrażenie, jak gdyby „wylewały się” z biustonosza. Źle dobrany stanik spowodować może także pojawienie się nad i pod linią zapięcia wałeczków tłuszczu, które także – trzeba przyznać – nie są widokiem pożądanym. Jeśli zaś nasza bluzka bądź koszula posiada zdecydowanie za głęboki dekolt, a my nie chcemy być zobligowane do zapinania się po samą szyję, warto pamiętać o tym, że istnieją nie tylko męskie podkoszulki pod koszulę, ale także podkoszulki damskie, które zakryją to, co powinny, a jednocześnie dopełnią całości stroju.

Dodaj komentarz