Kategorie
Kosmetyki Moda Uroda

Zalety manicure hybrydowego

Trudno zaprzeczać stwierdzeniu, że piękne dłonie są wizytówką kobiety. Także w przypadku panów dbałość o ich kondycję i wygląd przekłada się na znacznie lepszy odbiór przez otoczenie, jednak to panie upodobały sobie zwyczaj zdobienia paznokci na różne sposoby. Jednym z nich jest manicure hybrydowy, który łączy w sobie zalety tradycyjnego oraz akrylowego zdobienia. Staje się coraz bardziej popularny w salonach, a wiele kobiet zainteresowanych samodzielnym wykonywaniem zabiegów pielęgnacyjnych zamawia niezbędne akcesoria i uczy się wykonywać go w domu.

Czym różni się manicure hybrydowy od tradycyjnego?

Efekt jest mniej więcej podobny – paznokcie są pokryte jednolitym kolorem lub zdobione wzorkiem. Brak sztucznego, typowego dla klejonych tipsów efektu. Jednak hybryda różni się dwiema cechami – po pierwsze, specjalny żal i lampa UV sprawiają, że paznokcie staje wyglądają na mokre, dopiero pomalowane, błyszczą i nie matowieją. Drugą cechą jest niesamowita trwałość, o której można zapomnieć w przypadku zwykłego lakieru. Hybryda trzyma się nawet dwa tygodnie.

Na zestaw do manicure hybrydowego składa się lampa, specjalny, utwardzany jej światłem żel, oraz akcesoria – odtłuszczacz, aceton, pilniki oraz bezpyłowe waciki. Samo wykonanie stylizacji nie trwa krótko, a samodzielne jej przeprowadzenie jest dość trudne – manikiurzystka potrafi zrobić to precyzyjnie i tak, by lakier faktycznie utrzymał się w dobrym stanie przez długi czas.

Zalety tego rodzaju zdobienia

Niezaprzeczalnie najmocniejszą stroną hybrydy jest lampa do paznokci hybrydowych. To właśnie ona sprawia, że manicure utrzymuje się tak długo i nie odpryskuje, a efekt jest ciągle tak samo dobry. To z kolei przekłada się na oszczędność czasu – staranne pielęgnowanie i malowanie paznokci nie jest zajęciem na pięć minut, o czym wie każda wielbicielka manicure. Jednak gdy jego wykonanie zajmuje czas jedynie raz na dwa tygodnie, oszczędność okazuje się spora. Kolejną zaletę stanowi bezpieczeństwo dla paznokci. Lampa UV ich nie uszkadza, podobnie jak żel.

Dodaj komentarz