Kategorie
Informacje Kosmetyki Poradniki

Zestawy kosmetyków – co warto wybrać?

Zestawy kosmetyków to jeden z najpopularniejszych prezentów na wiele okazji. Najczęściej kupujemy je jako upominek na Święta w formie gotowych kompletów, przygotowanych specjalnie na tę okazję przez znane marki. Jakie zestawy warto wybierać, żeby prezent był rzeczywiście trafiony?

Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem będą zestawy mydeł, żeli pod prysznic, balsamów do ciała i akcesoriów do kąpieli. Pewnym problemem może być tu co prawda zapach kosmetyków – jeśli nie jesteśmy pewni co wybrać, kupmy produkty o delikatnym, neutralnym aromacie. Warto zwrócić uwagę na właściwości pielęgnacyjne interesujących nas kosmetyków: niektóre z nich mogą być przeznaczone jedynie dla określonego typu skóry.

Na prezent często wybieramy zestawy, składające się z perfum lub wody toaletowej i dezodorantu. W tym przypadku powinniśmy dokładnie znać upodobania obdarowywanej osoby: ulubione kompozycje zapachowe są kwestią bardzo indywidualną, wobec czego może być nam trudno trafić dokładnie w gust odbiorcy. Z tego względu zestawy perfum będą dobrym pomysłem jedynie dla bliskich osób, co do których możemy być pewni wyboru.

Ciekawym upominkiem dla osób interesujących się wizażem mogą być komplety akcesoriów do makijażu (np. pędzli) lub tzw. kosmetyków kolorowych. W sklepach znajdziemy duży wybór palet, zawierających od kilkunastu nawet do kilkudziesięciu kolorów cieni do powiek, błyszczyków, różu do policzków itp. Zanim jednak kupimy taki zestaw, zastanówmy się czy obdarowywana osoba rzeczywiście będzie miała szansę wykorzystać go do końca. Większe zestawy mogą być ponadto niepraktyczne podczas transportu. Warto również zwrócić uwagę na cenę takich kompletów, która nie zawsze idzie w parze z dobrą jakością.

Dobrym pomysłem na kosmetyczny prezent mogą być również zestawy do manicure lub samodzielnie zestawione przez nas produkty, co do których będziemy mieć pewność, że odbiorca będzie z nich korzystał. Zamiast kosmetyków możemy zastanowić się nad zakupem bonu na wizytę u wizażystki, fryzjerki czy kosmetyczki lub wykupieniem pakietu profesjonalnych zabiegów – z takiego upominku powinna być zadowolona większość naszych bliskich.

Dodaj komentarz