Kategorie
Moda Sport

Zrelaksuj się i zwolnij!

Dzisiejszy tryb życia coraz bardziej przepełniony jest stresem. Na każdym kroku musimy się coraz bardziej wykazywać, aby nas akceptowano, szanowano i podziwiano. Nie tylko społeczeństwo i rodzina narzucają nam takie wymagania – dziś robimy to sobie sami, stawiając samym sobie poprzeczkę nieraz abstrakcyjnie wysoko. W rezultacie nie spełniamy własnych oczekiwań i frustrujemy się, co generuje kolejne dawki stresu i wyrzutów sumienia.
Jednak na każdy problem jest rozwiązanie. Na przeciwległym biegunie, po drugiej strony barykady, pojawiły się zatem rozmaite rzeczy i pomysły na to, jak ukoić zszargane nerwy typowego przedstawiciela XXI wieku. Techniki relaksacyjne, medytacje, jogi, wizyty u psychologów i treningi coachingowe. Każdy szuka swojego zen na swój sposób. Jednak czasem wcale nie trzeba szukać daleko. Zdarza się bowiem, że aby zatrzymać się wewnętrznie, trzeba zacząć… biec przed siebie!

Bieganie na receptę

Bieganie zdecydowanie mogłoby być lekiem wydawanym przez lekarzy na chandrę, melancholię, spadek energii i stres. Bieganie zapobiega niektórym chorobom, redukuje poziom stresu, a dodatkowo oczywiście ma „działanie wyszczuplające”. To także najprostszy sposób na podreperowanie naszej kondycji i zwiększenie objętości płuc. Najprostszy, ponieważ wystarczy ubrać dresy i założyć na nogi buty… Jednak buty te nie mogą być przypadkowe.

Dobór obuwia

Buty sportowe damskie czy męskie – niezależnie od płci biegacza – muszą być idealnie dobrane, i to nie tylko pod względem rozmiaru stopy, ale także nawierzchni, po której zamierzamy biegać. W końcu inaczej biega się po betonie czy asfalcie, a zupełnie inaczej po nawierzchniach naturalnych, które oferuje np. las. Oryginalne buty to zwykle dość spory wydatek, ale należy go potraktować raczej jako inwestycję w zdrowie, ponieważ bieganie w nieodpowiednim obuwiu może tylko zaszkodzić, a przecież ma pomóc. W batalii dwóch gigantów (Nike i Adidas) często zapomina się o firmie Reebok, a niesłusznie, ponieważ tradycyjna wersja Reebok classic damskie buty proponuje w naprawdę wielu fasonach i odcieniach. Nie ma co ukrywać, że właśnie możliwość wyboru koloru – poza, rzecz jasna, wygodą – to jeden z istotniejszych czynników wyboru wśród kobiet. W końcu chcemy nie tylko komfortowo biegać, ale przy tym jeszcze nieźle wyglądać, a przede wszystkim: czuć się ze sobą dobrze! Czego sobie i wszystkim życzę.

Dodaj komentarz